Revenge 1577

AMB130008

Nový produkt

Slavná anglická válečná galeona.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

12 890 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:64
Délka 88,5 cm
Plachty / plátno součástí balení Ne
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Amati

Více informací

Stavebnice modelu Amati Revenge 1577

Revenge byla na vodu spuštěna v roce 1577 v loděnicích Royal Dockyard v Deptfordu a brzy byla nazývána jako „galeona pro závod. Váha byla asi 500 tun a posádkou tvořilo 250 mužů. Po dobu své služby se účastnila několika nezapomenutelných bitev proti španělské Armádě. Nadčasovost konstrukce i vynikající plavební vlastnosti lodi byly inspiraci pro konstrukci lodi The Sovereign of the Seas z roku 1637 a lodi Prince, spuštěné na vodu v roce 1670.
Osudy lodi jsou spojeny se známou postavou anglické námořní historie Sirem Francisem Drakem, pod jehož velením se zúčastnila několika bitev. Vroce 1590 byly v rámci Frobisherovy expedice proti indické loďstva těžce poškozena a zajata. Jako válečná kořist byla vlečena do Španělska. Na cestě se však celý konvoj dostal do hrozné bouře, které poškozená Revenge již nedokázala vzdorovat a potopila se.

Revenge 1577

Obsah stavebnice

Při konstrukci stavebnice modelu této lodi se vycházelo z nejnovějších historických poznatků. Stavebnice je určena pro zkušené modeláře, který stavba může zabrat kolem 250 h v závislosti na zručnosti. Model se staví technologií dvojitého plaňkování na žebra. Stavebnice obsahuje laserem předřezané díly z překližky a tvrdého dřeva, detailní díly leptané foto cestou, dřevěné příslušenství i mosazné díly, ozdoby a děla. Součástí je i nezbytné kulatina na stěžně a ráhna, nitě apod. V balení naleznete 20 listů plánů a 96 barevných stran pokynů a instrukcí.

Revenge 1577

26 dalších produktů ve stejné kategorii: