San Martin

OC13601

Nový produkt

Tato galeona byla vlajkovou lodí celé španělské Armády. San Martin byla jednou z mála lodí, které se podařilo uniknout před strašlivou bouří i před britskými zbraněmi.

Více informací

Skladem

3 890 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:90
Délka 66 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre San Martin

Galeona s názvem San Martin byla postavena v Portugalsku a stala se španělským majetkem v roce 1580. Byla vlajkovou lodí slavné španělské Armády. Dne 22. března 1588, Alonso Pérez de Guzman, vévoda z Mediny-Sidonie, admirál španělské Armády, rozvinul svůj prapor na stěžni této galeony. San Martin byla jednou z mála lodí, které se po střetu s Angličany podařilo uniknout před strašlivou bouří i před britskými zbraněmi.

San Martin

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, a jiné díly, ušité plachty z plátna, plátno na balíky, sudy, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodných výkresů a řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Přiloženy jsou též sestavné výkresy. Originální doprovodný text je anglický.

San Martin

26 dalších produktů ve stejné kategorii: