Řez Santisima Trinidad

OC16800

Nový produkt

Santisima Trinidad byla největší válečnou lodí 18. století. Stavba probíhala v Havaně a spuštěna na vodu byla dne 2. března 1769

Více informací

Skladem

3 850 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:90
Délka 9 cm
Průměrná doba stavby [h]: 150
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Řez lodi Santisima Trinidad

Detailní řez trupem válečné lodi Santisima Trinidad. Loď byla postavena v Havaně na Kubě a spuštěna na vodu 2. března 1769. Byla to největší válečná loď v 18. století. Byla vyzbrojena neuvěřitelnými 130 děly. Aktivně se podílela na mnoha námořních akcích. V průběhu 18. a 19. století byla nasazena do řady bitev, z nichž nejznámnější je bitva u Trafalgaru. Zde bojovala pod vedením admirála Cisnerose.

Řez Santisima Trinidad

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, a jiné díly, ušité plachty z plátna, plátno na balíky, sudy, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodných výkresů a řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Přiloženy jsou též sestavné výkresy. Originální doprovodný text je anglický.

Řez Santisima Trinidad

4 dalších produktů ve stejné kategorii:

Ke stažení

Barvy pro modely OcCre

Doporučené barvy pro modely OcCre

Ke stažení (761.05k)