Apostol Felipe

OC14000

Nový produkt

Apostol Felipe byl jednou ze šesti galeon postavených stavitelem Martín de Arana pro krále Felipe IV. Byla součásti flotily zvané "Silver Galleons" (stříbrné galeony)

Více informací

Skladem

6 850 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:60
Délka 78,5 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Apostol Felipe

Apostol Felipe byl jednou ze šesti galeon postavených stavitelem Martín de Arana pro krále Felipe IV. Byla součásti flotily zvané "Silver Galleons" (stříbrné galeony). Tento druh galeon byl používán pro přepravu zboží a pokladů z Inde. První cesta Apostol Felipe jako člena flotily galeon se uskutečnila v roce 1629 a jejím smyslem bylo dopravit do Španělska rozsáhlé poklady a další vzácné zboží. Byla také admirálskou lodí celé Neporazitelné Armady to až do roku 1633. V dalších letech se účastnila války v Brazílii a rovněž zajišťovala dopravu vojáků a peněz do Flander, kde se zúčastnila v bitvě u Dunas.

Apostol Felipe

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy a jiné díly, ušité plachty z plátna, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodné řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický.

Apostol Felipe

26 dalších produktů ve stejné kategorii: