Diana

OC14001

Nový produkt

Díky své konstrukci mohla tato loď plout rychleji než jejich předchůdci. Tyto plavidla se zúčastnilo války proti Francii.

Více informací

Skladem

6 850 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:85
Délka 85 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Diana

Fregata Diana byla spuštěna na vodu dne 10. března 1792. Byla součástí série fregat známých jako" Mahonesas ", protože byly postaven ve městě Mahón. Díky své konstrukci mohly tyto lodi plout rychleji než jejich předchůdci. Tyto plavidla se zúčastnila války proti Francii, která se odehrávala podél pobřeží Katalánska. Během války za nezávislost byl jejich základnou Cádiz. Jako součást námořních sil Havany, se rovněž účastnila v bojích proti korzárům na Antilách a absolvovala různé cesty přes Atlantik. Pro svoji rychlost a sílu vynikala především v boji proti korzárům. V roce 1833 byla v námořní loděnici Cartageny rozebrána.

Diana

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy a jiné díly, ušité plachty z plátna, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodné řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický.

Diana

26 dalších produktů ve stejné kategorii: