Montanes

OC15000

Nový produkt

Věrná reprodukce vrcholného díla španělského námořního stavitelství.

Více informací

Skladem

11 990 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:70
Délka 125 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Montanes

Montanes byla na vodu spuštěna v Ferrol 14. května 1794. Říkalo se o ní, že to byla loď s mimořádnými vlastnostmi, ať už plula proti větru, nebo s větrem v zádech. Konstrukce byla velice zdařilá, takže baterie jejich děl byly za jakýchkoliv podmínek vždy bezpečně nad vodou. To bývalo slabým místem většiny ostatních válečných lodí. Za dobu své služby se zapojila do celé řady bitev, včetně Trafalgaru, kde měla namontováno 76 děl a 4 moždíře na čtvrté palubě. Bohužel dne 6. března 1810 se v zálivu Cadiz v prudké bouři potopila. Montanes představovala vrchol španělského námořního stavitelství a stala se vzorem, pro ostatní válečná loďstva světa. Zajímavostí je, že galionovou příďovou figurou nebyla socha královského lva, tak jak tomu bylo u ostatních španělských lodí, ale "Montañes"–figura horala. Byl to výraz vděčnosti za finanční příspěvek na její výstavbu ze strany lidí žijících v horských oblastech Španělska.

Montanes

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy a jiné díly, ušité plachty z plátna, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodné řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický.

Stavba tohoto modelu vám umožní vychutnat nádherné chvíle při práci s detaily plavidla a prožít věk, ve kterém tyto majestátní lodě pluly napříč oceány. Model je věrnou reprodukcí originálu.

26 dalších produktů ve stejné kategorii: