Revenge

OC13004

Nový produkt


HMS Revenge byla anglická galeona spojená s osudy známé postavy anglické námořní historie Sirem Francisem Drakem.

Více informací

Skladem

4 350 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1.85
Délka 59,5 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Revenge

HMS Revenge byla anglická galeona postavená sirem John Hawkinsnem v loděnicích Deptfordu roce 1577. Návrh lodi se vyznačoval specifickými odlišnosti od konstrukčních zvyklostí té doby. Poměr mezi délkou a šířkou byl menší, příďový a záďový kastel byl menší než u typické galeony. Toto řešení vytvářelo předpoklad pro lepší stabilitu zabudovaného palubního dělostřelectva. Osudy lodi jsou spojeny se známou postavou anglické námořní historie Sirem Francisem Drakem, pod jehož velením se zúčastnila několika bitev.
V roce 1590 byly v rámci Frobisherovy expedice proti indické loďstva těžce poškozena a zajata. Jako válečná kořist byla vlečená do Španělska. Na cestě se však celý konvoj dostal do hrozné bouře, které poškozená Revenge již nedokázala vzdorovat a potopila se.

Revenge

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, a jiné díly, ušité plachty z plátna, sudy, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodných výkresů a řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

24 dalších produktů ve stejné kategorii:

Ke stažení

Barvy pro modely OcCre

Doporučené barvy pro modely OcCre

Ke stažení (761.05k)