Bounty

OC14006

Nový produkt

Loď Bounty je známá vzpourou, která se odehrála na její palubě i příběhem záchrany zbylé posádky.

Více informací

Skladem

7 790 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1.45
Délka 91,5 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Bounty

Loď Bounty byla postavena v roce 1783 jako nákladní loď. O čtyři roky později, v roce 1787, bylo plavidlo odkoupeno královským loďstvem za účelem zajištění přepravy sazenic chlebovníků z Tahiti do Karibiku. Chlebovník měl sloužit jako levné potraviny pro otroky, kteří pracovali na plantážích cukrové třtiny. Do dějin mořeplavby se Bounty zapsala známou vzpourou její posádky.
Příběh se začal odvíjet 23 prosince 1787, kdy pod velením kapitána William Bligha vyplula z Anglie. Po 10 měsících plavby dorazila Bounty na Tahiti. To však bylo později, než se plánovalo, což mělo osudové následky. Zpoždění způsobilo, že celá výprava musela čekat pět měsíců, než nastane nová možnost naložení sazenic a plavba do Karibiku, který byl konečným cílem. Strávit řadu měsíců na sluncem zalitých plážích to jistě nebylo nepříjemné. avšak dlouhý pobyt posádky v tichomořském ráji narušil psychiku námořníku natolik, že již nechtěli snášet těžkosti běžné služby. Tomuto stavu napomáhal i tvrdý styl vedení mužstva,

Bounty

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy a jiné díly, ušité plachty z plátna, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodné řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický. Jeden bok trupu se staví z části otevřený, aby bylo vidět vnitřní vybavení lodi.

Bounty

30 dalších produktů ve stejné kategorii: