Pinta AMB1410

AMB14110

Nový produkt

Pinta, spolu se Santa Marií a Ninou, tvořila součást Kolumbovy flotily, jejímž cílem bylo najít cestu do Indie západním směrem.

Více informací

Skladem

2 990 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:65
Délka 45 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Amati

Více informací

Stavebnice modelu Amati Pinta

Pinta, spolu se Santa Marií a Ninou, tvořila součást Kolumbovy flotily, jejímž cílem bylo najít cestu do Indie západním směrem.
Španělská literatura, kromě Kolumbových vlastních lodních deníků, poskytuje jen málo podrobností o dvou karavelách, které doprovázely Santa Maria na její plavbě přes Atlantik. Niña a Pinta byly nejdříve vystrojeny latinskou takeláží. Je známo, že patřili bratrům Pinzonů, kteří se účastnili historické cesty jako kapitáni. Když Pinta dorazila na Kanárské ostrovy, bylo její plachtoví změněno na ráhnové s obdélníkovou plachtou. Při této rekonstrukci byl vyměněn i stěžeň a výprava se zdržela o 1 měsíc. V roce 1492 výprava objevila nový svět - americký kontinent.

Pinta

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra a je dvouvrstvé. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky, lišty, nosníky, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví a jiné díly. Součástí stavebnice je i plátno s předtištěnými plachtami a vlajka. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Ve stavebnici najdete návod s obrázky a textem na sestavení modelu. Přiloženy jsou i výkresy. Originální doprovodný text je anglicky. Nářadí, lepidlo, barvy, lak ani stojánek nejsou součástí balení.

Pinta

14 dalších produktů ve stejné kategorii: