RMS Titanic

OC14009

Nový produkt

Věrná reprodukce známého parníku RMS Titanic.

Více informací

Skladem

6 450 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:300
Délka 89,6 cm
Průměrná doba stavby [h]: 600
Plachty / plátno součástí balení Ne
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre RMS Titanic

Loď RMS Titanic byla jednou z lodí třídy Olympic pro osobní dopravu. Na své první plavbě v roce 1912 se srazila s ledovcem a potopila se. Další její sesterské lodě byly RMS Olympic a RMS Britannic, byly navrženy tak, aby poskytovaly službu v oblasti cestovního ruchu pro společnost White Star Line. Titanic byl postaven v loděnicích Harland a Wolff v Belfastu. Ve své době byl největším pasažérským parníkem na světě. Během své první platby z Southamptonu v Anglii do New Yorku, narazila před půlnocí 14. dubna 1912 do ledovce a za dvě hodiny a čtyřicet minut se potopila. 

RMS Titanic

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kotvy a jiné díly,  atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodné řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický.

Stavba tohoto modelu vám umožní vychutnat nádherné chvíle při práci s detaily plavidla a prožít věk, ve kterém tyto majestátní lodě pluly napříč oceány. Model je věrnou reprodukcí originálu.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: