Endurance

OC12008

Nový produkt

Model lodi Endurance zobrazuje slavnou loď z výpravy k Jižnímu pólu

Více informací

Skladem

4 550 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:70
Délka 75,4 cm
Průměrná doba stavby [h]: 350
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Endurance

Endurance se nesmazatelně zapsala do historie dobývání Jižního polu společně se jmény E. Shackleton, R. Scott a R. Amundsen.
Endurance byla spuštěna 17. prosince 1912 pod názvem „Polaris“. Původně to byla fregata. ale později byla přestavěna na třístěžňovou brigantinu. V roce 1914 se připojila ke slavné transantarktické expedici, která si dala za cíl překročit Antarktidu a to pod velením sira Ernesta Shackletona. Poté, co se postup expedice 19. srpna 1915 zastavil, byla Endurance uvězněna v ledu Weddellova moře. Průzkumníci po 522 dní odolávali větru o rychlosti 300 km/h a teplotám 40 stupňů pod nulou. Posádka čekala na záchranu, která však nepřicházela. Proto si Shackleton a několik vybraných mužů vzali malý člun, a podnikli jednu z nejpamátnějších a nejhrdinštějších cest v historii plavby na člunu. Podařilo se jim překonat nepřízeň počasí, velkou vzdálenost rozbouřeného moře i absolutní vyčerpáni. Dokázali nejdůležitější čin ze všech, přežili a se záchranou lodí se vrátili pro své druhy čekající v bílé pustině
Expedice je připomínána jako epický příběh o vytrvalosti, hrdinství a přežití.

Endurance

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, nitě pro imitaci lanoví, kotvy a jiné díly, ušité plachty z plátna, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodné řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický. Užijte si cestu zpět do věku těchto nádherných lodí a vychutnejte si tento nádherný model lodi Endurance.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Ke stažení

Barvy pro modely OcCre

Doporučené barvy pro modely OcCre

Ke stažení (761.05k)