Belle Poule

OC15007

Nový produkt

„Belle Poule“ byla slavná fregata francouzského námořnictva, která z ostrova Svatá Helena dopravila do Francie ostatky Napoleona I.

Více informací

Skladem

9 990 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:90
Délka 1085 cm
Průměrná doba stavby [h]: 800
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Belle Poule

Belle Poule byla fregata francouzského námořnictva s 60 děly. Fregaty byly všestranné a rychlé válečné lodě navržené pro rychlost a manévrovatelnost, plnily role jak v boji, tak v průzkumu. Fregaty jako „Belle Poule“ byly známé svou rychlostí a manévrovatelností, díky čemuž byly ideální pro různé úkoly, včetně pronásledování a útočení na nepřátelská plavidla, stejně jako pro průzkumné a hlídkové mise. Přestože její stavba začala v roce 1828, Belle Poule byla spuštěna na vodu až v roce 1834. Byla to jedna z prvních lodí, která byla postavena v kryté loděnici, což umožnilo stavitelům odložit stavbu, když byly politické a finanční okolnosti nepříznivé. Jeho design byl inspirován fregatou třídy USS Constitution. Do provozu byla uvedena v červenci 1835 a vykazovala dobré plavební vlastnosti. To, co tuto loď „Belle Poule“ skutečně proslavilo, byla repatriace Napoleonova popela na palubě Belle Poule z ostrova Svatá Helena do Francie. Událost, která se zapsala do historie, protože znamenala konec napoleonské éry a zanechala významný dopad na běh dějin Francie a Evropy.

Fregata Belle Poule

Obsah stavebnice

Model lodi Belle Poulec od Occre je velká stavebnice slavné francouzské fregaty. Model se staví metodou dvojitého plaňkování na žebra. Ve stavebnici je přiložen originální návod v 5 jazycích se stavebními pokyny. V balení najdete mosazné odlitky, plaňky na trup, další dřevěné díly, kovové díly, leptané mosazné detaily, řadu drobných dílů a plachty, jak je vidět na našich fotografiích. Žebra a další díly kostry jsou přesně vyřezány laserem. Stavebnice tedy obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové.

Upozornění:

Stavebnice neobsahuje nářadí, lepidla, barvy, laky. V případě potřeby je možno je zakoupit zvlášť.
Fotografie jsou ilustrační a mohou se lišit od aktuálního provedení stavebnice, dle změny, kterou výrobce průběžně může provést.
V případě zájmu o informace na některý specifický detail, informujte se telefonicky.
Model není určen jako hračka pro děti.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: