Rocket

OC54000

Nový produkt

Model lokomotivy Rocket je krásný model komerčně využívané lokomotivy, která vyhrála slavný závod lokomotiv.

Více informací

Skladem

2 950 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:24
Délka 29 cm
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Materiál modelu Dřevo
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre lokomotiva Rocket 

V roce 1829 uspořádala Liverpoolská a Manchesterská železnice soutěž na nejlepší lokomotivu pro svou linku. Vítězem z pěti přihlášených strojů se stal vynálezce George Stephenson se svou lokomotivou Rocket. Tato lokomotiva vážila pouze 4,2 tuny a měla vícetrubkový kotel dlouhý téměř 6 stop a o průměru 3 stopy. Konstrukce kotle se vyznačovala velkou účinnost z hlediska přenosu tepla. Písty v nakloněných válcích byly připojeny k hnacím kolům o průměru více než 4 ft. Toto řešení umožnilo lokomotivě dosáhnout na tu dobu neuvěřitelné rychlosti až 25 mph.
Díky svým vlastnostem se Rocket stala první prakticky použitelnou lokomotivou z hlediska přepravy cestujících a zboží, která zahájila nový věk v historii dopravy.

Rocket

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Hekules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové.
Ponořte se do světa železničního modelářství a užijte si se stavbou našich modelů cestu zpět do věku těchto nádherných parních lokomotiv. Postupně zjistíte, jak sestavit model se všemi podrobnostmi původní lokomotivy. Zveme vás, abyste se nechali unést a vytvořili prostor pro kreativní trávení volného času, ve kterém si můžete užít tento úžasný model vlaku. Model je ideální pro začátečníky ve světě železničního modelářství.

4 dalších produktů ve stejné kategorii: