Jupiter

OC54007

Nový produkt

Model lokomotivy Jupiter je skutečný klenot  železničního modelářství, které vám umožní užít si cestu zpět do doby těchto úžasných parních lokomotiv.

Více informací

Skladem

6 190 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:32
Délka 48,5 cm
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Materiál modelu Dřevo
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre lokomotiva Jupiter

Jupiter byla americká lokomotiva typu 4-4-0 a je historicky velmi důležitá kvůli roli, kterou hrála na první americké transkontinentální železniční trati.
Tento stroj byl ve vlastnictví Central Pacific Railroad a byl postaven v roce 1868 Schenectady Locomotive Works v New Yorku, spolu s dalšími třemi lokomotivami: Storm, Leviathan a Whirlwind.
Jupiter vážil 65 400 liber a měl 60 palcová hnací kola a válce o rozměrech 16 x 24 palců. Jupiter byla lokomotiva, která jako palivo používala na dřevo a vytvářela tažnou sílu 10 790 liber.
V současné době se přesná replika lokomotivy Jupiter nachází v Golden Spike National na Promontory Summit v Utahu, které je známé tím, že je považováno za místo, kde dokončili první transkontinentální železnici ve Spojených státech.

Jupiter

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Hekules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové.
Krok za krokem zjistíte, jak sestavit model se všemi detaily původního lokomotivy. Zveme vás, abyste se nechali unést a vytvořili prostor pro kreativní trávení volného času, ve kterém si můžete užít tento úžasný model lokomotivy. Most, nádraží a další dekorace nejsou součástí stavebnice.

4 dalších produktů ve stejné kategorii: