Adler

OC54001

Nový produkt

Model lokomotivy Adler je krásný model první komerčně využívané lokomotivy v Německu.

Více informací

Skladem

3 630 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:24
Délka 29 cm
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Materiál modelu Dřevo
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre lokomotiva Adler

Lokomotivu Adler vyrobil Robert Stephenson & Co. z Newcastlu. Je pozoruhodná tím, že byla po kusech přepravena z Newcastlu do přístavu v Rotterdamu, odtud byla převezena po Rýně do Kolína nad Rýnem a pak s byla velkými obtížemi transportována po souši z Kolína nad Rýnem do Norimberku. Když konečně dorazila na místo určení, stroj byl v dílnách Johanna Wilhelma Spaetha znovu smontován. Vagóny byly postaveny ze dřeva v místních dílnách. Dne 7. prosince 1835 uskutečnila svoji první cestu z Furthu do Norimberku po trati o délce 6,04 km.

Adler

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Hekules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. 

Krok za krokem zjistíte, jak sestavit model se všemi detaily původního vozu. Zveme vás, abyste se nechali unést a vytvořili prostor pro kreativní trávení volného času, ve kterém si můžete užít tento úžasný model lokomotivy. Je to vhodný model pro úvod do železničního modelářství.

Různé dekorace, dodatečné vagónky atd. nejsou součástí stavebnice

4 dalších produktů ve stejné kategorii:

Ke stažení

Barvy pro modely OcCre

Doporučené barvy pro modely OcCre

Ke stažení (761.05k)