Nové produkty

Nejprodávanější produkty

Jak vybrat model lodi

Štítky

Astrolabe

MM773

Nový produkt

Slavná francouzská třístěžňová korveta ze začátku 19. století.

Více informací

Skladem

6 390 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:50
Délka 110 cm
Plachty / plátno součástí balení Ne
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Jednoduché
Výrobce Mantua

Více informací

Stavebnice modelu lodi Astrolabe

Astrolabe byla francouzská korveta, která se proslavila svými  dvěma expedicemi do tichomoří v létech 1822 až 1828 a jednou expedicí do arktických oblastí pod vedením Jules Dumont d´Urville. Při druhé cestě do tichomoří výprava mimo jiné pátrala i po zmizelé expedici lodi Boussole a Astrolabe kapitána La Pérouse.

Loď byla postavena v loděnicích v Toulone a spuštěna na vodu v roce 1811. Následovaly dokončovací práce a 9. července 1814 byla pokřtěná jako Coquille. Výtlak byl 380 tun a její délka 38,5 m. V roce 1826 byla přejmenována podle lodi Astrolabe kapitána La Pérouse také na Astrolabe a vypravila se na další objevnou plavbu do Pacifiku. Při této plavbě nalezla místo ztroskotání své jmenovkyně Astrolabe z výpravy La Pérouse. Po dlouhé a úspěšné službě ve prospěch vědy a výzkumu byla v roce 1851 vyřazena z aktivní činnosti a rozebrána.

Stavebnice modelu lodi Astrolabe
Otevřené balení stavebnice modelu lodi Astrolabe

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy , vlajky a jiné díly. Díly z překližky jsou čistě vyřezány laserem a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např Herkules a na lepení kovových dílů vteřinové. Návod na sestavení modelu a sestavné výkresy jsou přiloženy. Je také možné dokoupit textilní plachty.

Obsah stavebnice plachetnice Mantua Astrolabe

Všechny fotografie stavebnice si můžete prohlédnout v galerii po kliknutí na obrázek modelu na začátku stránky.

Příslušenství

13 dalších produktů ve stejné kategorii: