Pinta

MM755

Nový produkt

Při plavbě Kryštofa Kolumba byl právě z této lodi poprvé spatřen nový kontinent.

Více informací

Skladem

3 290 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:50
Délka 570 mm
Plachty / plátno součástí balení Ne
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Jednoduché
Výrobce Mantua

Více informací

Stavebnice modelu lodi Mantua Pinta

Pinta, spolu s Ninou a Santa Marií, tvořila součást Kolumbovy flotily, jejímž cílem bylo najít cestu do Indie západním směrem. Roku 1492 objevily nový svět - americký kontinent. V sekci Historie lodí se můžete dozvědět více o plavbách K. Kolumba. Pro naprosto vyjímečný význam v dějinách byla postavena i replika lodi Pinta.

Mantua Pinta stavebnice modelu lodi - balení

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, kotvy a jiné díly, atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány laserem a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Hekules a na lepení kovových dílů vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodných kreseb, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Přiloženy jsou též sestavné výkresy. Doprovodný text je standardně italsky a anglicky.  Je možno dokoupit plachty textilní, které v balení nejsou.

Plachty/plátno na plachty nejsou součástí balení stavebnice. Vyobrazení modelu s plachtami na balení výrobku výrobce zvolil pro ilustraci možného konečného stavu dle rozhodnutí modeláře.

Mantua 755 Pinta stavebnice modelu lodi - obsah stavebnice

Příslušenství

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

16 dalších produktů ve stejné kategorii: