Santa Lucia Zobrazit větší

Santa Lucia

MM744

Nový produkt

Jemně povedený model dopravního člunu. Používal se především v oblasti Středozemního moře kolem Sicílie. Přepravoval nejrůznější zboží a hlavně vyhlášené italské víno.

Více informací

Není na skladě

4 490 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:30
Délka 70 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Výrobce Panart

Více informací

Stavebnice modelu Panart Santa Lucia

Model lodi Santa Lucia od firmy Panart je precizně provedená stavebnice lehkého sicilského plavidla. Tyto lodě byly využívány v oblasti Středozemného moře. Známá a populární místní vína, tabák, látky a další zboží se převáželo mezi Francií a Itálií včetně ostrovů Korsika, Sicílie a Malta. Stejné lodi používaly i pašerácké skupiny pro dopravu těchto produktů. Loď tohoto typu zachránila i Edmonda Dantese, když uprchl z pevnosti If, jak je popsáno v epizodě známého románu Hrabě Monte Christo.

Santa Lucia


Obsah stavebnice

Stavebnice se vyznačuje špičkovou kvalitou, která patří k nejlepším ve své třídě. Všechny hlavní žebra, kýl atd. jsou řezány laserem, aby byla zajištěna maximální přesnost. Trup se staví metodou dvojitého plaňkování na předřezaná žebra. Obvykle se používají plaňky z ořechu, balsy nebo lípy, výrobce může druh dřeva změnit. Drobné příslušenství, kování, ozdoby je vyrobeno z různých materiálů, včetně mosazi, ořechového dřeva, překližky. Součásti balení jsou i kulatina na dřevěné stožáry, nitě pro lana, plachty a hedvábné vlajky. Ozdobné části jsou tvořeny laserově gravírovaným dřevem, mosazí či jinými kovy. Odlitky byly vytvářeny metodou ztraceného vosku, který zajišťuje velmi detailní provedení hotového dílu. Součástí jsou také podrobné plány a pokyny pro stavbu.

Santa Lucia

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

19 dalších produktů ve stejné kategorii: