Thermopylae

MM791

Nový produkt

Známý anglického čajový kliper. Themopylae se co do krásy a rychlosti vyrovnala legendárnímu Cutty Sark, kterou při tzv. velkých čajových závodech (Great Tea Races) porazila.

Více informací

Není na skladě

2 590 Kč s DPH

Parametry

Délka 57,5 cm
Plaňkování Dvojité
Měřítko 1:124
Výrobce Sergal

Více informací

Stavebnice modelu klipru Thermopylae

Sergal Thermopylae

Model známého anglického čajového klipru. Themopylae se co do krásy a rychlosti vyrovnala legendárnímu Cutty Sark při tzv. velkých čajových závodech (Great Tea Races) v polovině 18. století. Cílem závodů bylo v co nejkratší čas přivést do Anglie čaj z východní Indie a Číny.

Balení stavebnice Sergal Thermopylae

Obsah stavebnice

Stavebnice tohoto modelu obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra, u tohoto modelu dvojím pro dosažení perfektního vzhledu.
Obsah stavebnice Sergal Thermopylae

Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy, mnoho kovových ornamentů a dekorací, vlajky a mnoho dalších doplňků . Díly z překližky jsou čistě vyřezány laserem a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např Herkules a na lepení kovových dílů vteřinové.
Doprovodný text je v několika jazycích (anglicky německy, italsky, francouzsky a holandsky) na detailních výkresech. Model se staví bez plachet, aby vynikla krása lodi, ráhnoví a lanoví.

 

Všechny fotografie stavebnice si můžete prohlédnout v galerii po kliknutí na obrázek modelu na začátku stránky.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: