Lynx Zobrazit větší

Lynx

MM745

Nový produkt

Tento typický americký škuner se v roce 1812 účastnil bitvy na Velkých jezerech a v roku 1813 se na řece Rappahnnock lodi zmocnila eskadrona Johna Warrense.

Více informací

Skladem

4 390 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:62
Délka 86 cm
Plachty / plátno součástí balení Ne
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Výrobce Panart

Více informací

Stavebnice modelu brigy Panart Lynx

Tento typický americký škuner byl spuštěn na vodu v Baltimorských loděnicích počátkem 19. století. Lynx se v roce 1812 účastnil bitvy na Velkých jezerech. 13. dubna 1813 se na řece Rappahnnock lodi zmocnila eskadróna Johna Warrense. Osudy lodi Lynx byly spletité. Pro americké občany má loď Lynx velký význam. Protože se jedná zároveň o velice elegantní plavidlo byla postavena i replika.

Lynx

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy, vlajku a jiné díly. Díly z překližky jsou čistě vyřezány laserem a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů vteřinové. Návod na sestavení modelu (anglicky) a sestavné výkresy jsou přiloženy. lanoví.

Lynx

30 dalších produktů ve stejné kategorii: