Victory 1:98

MM776

Nový produkt

Nejslavnější anglická loď všech dob. Vlajková loď admirála Nelsona v bitvě u Trafalgaru, ve které Angličané porazili francouzsko - španělskou flotilu. Během bitvy byl admirál Nelson zraněn a následkům zranění záhy podlehl.

Více informací

Není na skladě

8 190 Kč s DPH

Parametry

Plaňkování Dvojité
Měřítko 1:98
Výrobce Mantua

Více informací

Stavebnice modelu lodi Mantua H.M.S. Victory 1:98

Bitva u Trafalgaru (21. října 1805) bylo námořní střetnutí britského královského loďstva proti spojené flotile francouzského a španělského námořnictva během války třetí koalice v období napoleonských válek. Tato bitva znamenala nejvýraznější vítězství britského námořnictva v celém tomto válečném období. Eskadra dvaceti sedmi britských lodí vedená admirálem Lord Nelson na palubě HMS Victory porazila třiatřicet francouzských a španělských válečných lodí pod velením francouzského admirála Pierre-Charles Villeneuve u jihozápadního pobřeží Španělska, západně od mysu Trafalgar. Francouzsko-španělské loďstvo ztratilo dvaadvacet lodí na rozdíl od britských sil, které nezaznamenaly ztrátu žádného plavidla. 

Model lodi Victory stavebnice Mantua776

Balení stavebnice

Model lodi Victory stavebnice Mantua776

Obsah stavebnice

Stavebnice modelu lodi obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku.
Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, kotvy a jiné díly, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány laserem a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např Herkules a na lepení kovových dílů vteřinové. V balení stavebnice jsou standardní syntetické plachty. Je možné dokoupit textilní plachty i výsadkové čluny, protože stavebnice je dodávána bez nich.
Návod na sestavení modelu je řešen formou návodných fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Přiloženy jsou též sestavné výkresy. Doprovodný text je anglicky, německy, italsky a holandsky. Český návod je přiložen.

 Model lodi Victory stavebnice Mantua776

 

 

30 dalších produktů ve stejné kategorii: