Pinta

MM755

Nový produkt

Při plavbě Kryštofa Kolumba byl právě z této lodi poprvé spatřen nový kontinent.

Více informací

Objednáno

2 690 Kč s DPH

Parametry

Délka 570 mm
Plaňkování Jednoduché
Měřítko 1:50
Výrobce Mantua

Více informací

Stavebnice modelu lodi Mantua Pinta

Pinta, spolu s Ninou a Santa Marií, tvořila součást Kolumbovy flotily, jejímž cílem bylo najít cestu do Indie západním směrem. Roku 1492 objevily nový svět - americký kontinent. V sekci Historie lodí se můžete dozvědět více o plavbách K. Kolumba.
Pro naprosto vyjímečný význam v dějinách byla postavena i replika lodi Pinta.

Mantua Pinta stavebnice modelu lodi - balení

Obsah stavebnice

Mantua 755 Pinta stavebnice modelu lodi - obsah stavebniceStavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku.
Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, kotvy a jiné díly, plátno na plachty atd.
Díly z překližky jsou čistě vyřezány laserem a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Hekules a na lepení kovových dílů vteřinové.
Návod na sestavení modelu je řešen formou návodných kreseb, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Přiloženy jsou též sestavné výkresy. Doprovodný text je standardně italsky a anglicky.  V balení stavebnice je standardní  syntetická plachtovina. Je možné dokoupit plachty textilní.

 

 

Příslušenství

30 dalších produktů ve stejné kategorii: