San Ildefonso

OC15004

Nový produkt

San Ildefonso se účastnil mnoha akcí v rámci Středozemní flotily, Oceánské flotily i bitvy u Trafalgaru.

Více informací

Skladem

11 990 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1.70
Délka 125 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre San Ildefonso

V roce 1784 byly v Cartagena zahájeny práce na stavbě lodi San Ildefonso. Loď byla stavěna na základě návrhu José Romero de Landa. Zadání znělo na konstrukci 74 dělové válečné lodě, která by zároveň posloužila jako prototyp pro budoucí plavidla flotily španělského Královského námořnictva. Tato řada plavidel měla být stavěna rovněž pod vedením J.R. de Landa. Zkušební plavby a další testy potvrdily zdařilost konstrukce, a proto loď byla přijata jako vzor pro dalších sedm lodí, které byly postaveny v následujících letech, a které vešly ve známost pod označením "lldefonsinos".

San Ildefonso se účastnil mnoha akcí a to jak v rámci Středozemní flotily, tak v rámci Oceánské flotily. Loď se také účastnila bitvy u Cape St Vincent v roce 1797 a bitvy u Trafalgaru v roce 1805. U Trafalgaru operovala pod vedením Don José Vargas a v rámci pozorovací flotily byla jednou z nejrychlejších. V průběhu těchto operací bylo 34 členů posádky zabito a dalších 148 bylo zraněno.

San Ildefonso

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy a jiné díly, ušité plachty z plátna, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodné řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický.

Stavba tohoto modelu vám umožní vychutnat nádherné chvíle při práci s detaily plavidla a prožít věk, ve kterém tyto majestátní lodě pluly napříč oceány. Model je věrnou reprodukcí originálu.

San Ildefonso

26 dalších produktů ve stejné kategorii: