San Marcos

OC14004

Nový produkt

Tato loď byla původně navržena jako obchodní ale později byla těžce vyzbrojena na obranu před piráty a ostatními nepřáteli. Pro své vynikající vlastnosti se po roce 1570 stala respektovaným válečným plavidlem v mnoha válkách.

Více informací

Skladem

6 490 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:50
Délka 81 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre San Marcos

Tato galeona je přímý následník karaky, velkého a ceněného plavidla původem ze středomoří, ale později používaného i pro plavby přes Atlantik. Jménem galeona byl nejprve označen typ lodi z Ligurie, postavený na začátku 16. století. Tato loď byla původně navržena jako obchodní, ale později byla těžce vyzbrojena na obranu před piráty a ostatními nepřáteli. Pro své vynikající vlastnosti se po roce 1570 stala respektovaným válečným plavidlem v mnoha válkách. Ačkoli galeony dosáhly největší slávy až při cestách přes Atlantik, základ jejich úspěchu byl položen na základě akumulovaných zkušenostech z obchodních plaveb ve středomoří a přilehlé atlantické oblasti.
V roce 1588 španělský král Filip II pověřil vévodu ze Sidonie velením slavné flotily Armády. S cílem invaze do Anglie vyrazilo 131 lodí a 17.000 mužů do Dunkerque, kde měli spojit síly s vévodou z Parmy a vyzvednout dalších 16.000 mužů. Jednou z nejdůležitějších lodí flotily byla San Marcos, 790 tunová portugalská galéra. Nesla 33 děl, 292 vojáků a 117 námořníků. V průběhu bitvy byla těžce poškozena a silná bouře ji zahnala na útes mezi Mutton Island a Lurga, jen kousek od západního pobřeží Irska, kde se potopila.

San Marcos

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, a jiné díly, ušité plachty z plátna, sudy, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodných výkresů a řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Přiloženy jsou též sestavné výkresy. Originální doprovodný text je anglický.

San Marcos

26 dalších produktů ve stejné kategorii: