Cazador Jabeque

OC14002

Nový produkt

Tato malebná a krásná lod se podobala galeoně s ohledem na jeji zvýšené paluby, na kterých se mnohem jednoduššeji pracovalo a které byly velice ceněny v námořních bitvách. Své skvělé vlastnosti potvrdila během alžírské přistání a druhém obléhání Gibraltaru.

Více informací

Skladem

4 660 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:60
Délka 66 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Cazador

Tyto malebné a krásné lodě připomínaly především z hlediska jejich zvýšené čtvrt paluby do určité míry galéry, i když ty byly samozřejmě mnohem jednodušší. Jejich hbitost a obratnost, podobně jako u galér, byla velice ceněnou vlastností, zvláště v období námořních střetnutí. Latinská takeláž jim propůjčovala skvělé manévrovací schopnosti, pro které byly zapojovány do mnoha odvážných akcí. Tato plavidla sehrála rozhodující roli jako součást pomocného a podpůrného loďstva. Nenahraditelné byly především při průzkumu, objevných cestách, dopravě pošty a při hlídkové činnosti. Lodě se vyznamenaly hlavně při operacích u Alžírských břehů a v období druhého obléhání Gibraltaru.

Cazador

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, a jiné díly, ušité plachty z plátna, plátno na balíky, sudy, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodných výkresů a řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Přiloženy jsou též sestavné výkresy. Originální doprovodný text je anglický.

Cazador

26 dalších produktů ve stejné kategorii: