Dos Amigos

OC13003

Nový produkt

Dos Amigos byl legendární pašerácký clipper, který se zabýval hlavně otrokářstvím. Byl to jeden z nejznámějších baltimorských clipperů z počátku 19. století.

Více informací

Skladem

3 790 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:53
Délka 90,5 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Dos Amigos

Dos Amigos byl legendární pašerácký clipper, který se zabýval hlavně otrokářstvím. Byl to jeden z nejznámějších baltimorských clipperů z počátku 19. století. Loď se vyznačovalo mimořádnou hbitostí a nízko položenou palubou. Dva stěžně ji dodávaly obratnost i dostatečnou rychlost. Černý nátěr přispíval k dobrému maskování u afrických břehů poté, co bylo zrušeno otroctví. Trup lodi byl upraven tak aby zde vznikla dutina, ve které by bylo možno dopravovat otroky z Afriky na cukrové plantáže na Kubu. Její poslední cesta jako otrokářské lodi byla v roce 1830, kdy 13. července vyplula z havanského přístavu s posádkou 34 mužů vyzbrojených 16 puškami, 15 pistolemi a jedním dělem. Později však byla internována britskou brigou HMS Black společně s 567 zajatými africkými otroky na palubě. Následně byla v aukci prodána kapitánu britské protiotrokářské jednotky Jonathanu Hayesovi, který ji přejmenoval na Fair Rosamond. V dalších letech byla používána pro hlídkovou činnost v okolí Kuby a to až do roku 1843, kdy byla z činné služby vyřazena.

Fos Amigos

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy a jiné díly, ušité plachty z plátna, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodné řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický.

Dos Amigos

4 dalších produktů ve stejné kategorii: