Nové produkty

  • Bounty - SLEVNĚNO
    Bounty - SLEVNĚNO

    Slevněná stavebnice. Dodávkou od výrobce byl pokrčen levý horní roh...

    5 690 Kč

Nejprodávanější produkty

Jak vybrat model lodi

Nové Sleva! Bounty - SLEVNĚNO Zobrazit větší

Bounty - SLEVNĚNO

MM785

Nový produkt

Slevněná stavebnice. Dodávkou od výrobce byl pokrčen levý horní roh papírového obalu. Stavebnice je nová, zcela bezchybná a kompletní. Viz foto.

Více informací

Skladem

5 690 Kč s DPH

-500 Kč

6 190 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:60
Délka 81 cm
Plachty / plátno součástí balení Ne
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Výrobce Sergal

Více informací

Stavebnice modelu lodi Bounty

Loď byla původně stavěna pro soukromého vlastníka pod jménem Bertha. Před jejím dokončením ji odkoupilo Královské námořnictvo a spuštěna na vodu byla pod jménem Bounty. Obchodní loď oplachtěná jako fregata se proslavila díky vzpouře Christiana Fletchera proti kapitánu Blighovi při plavbě na Tahiti dne 28.4.1789. Fletcher a další vzbouřenci vysadili kapitána Bligha a 18 členů posádky do záchranného člunu a nechali je napospas osudu.

Bounty

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy, odlitá děla, plachty, vlajku a jiné díly. Díly z překližky jsou čistě vyřezány laserem a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů vteřinové. Návod na sestavení modelu (anglicky) a podrobné výkresy jsou přiloženy.
Bounty
Všechny fotografie stavebnice si můžete prohlédnout v galerii po kliknutí na obrázek modelu na začátku stránky. Plachty nejsou součástí balení stavebnice.

Příslušenství

30 dalších produktů ve stejné kategorii: