Nové produkty

Nejprodávanější produkty

Jak vybrat model lodi

Štítky

Cala Esmeralda

OC13002

Nový produkt

Špičkový plachetní škuner Cala Esmeralda byl postaven v letech 1916 až 1919 na Mallorce. Tento škuner byl jedním z největších a nejkrásněji vystrojených lodí ze všech, které na Mallorce kdy vznikly.

Více informací

Skladem

4 590 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1:58
Délka 76 cm
Plachty / plátno součástí balení Ano
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Plaňkování Dvojité
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Cala Esmeralda

Špičkový plachetní škuner Cala Esmeralda byl postaven v letech 1916 až 1919 na Mallorce. Loď byla zkonstruována v americkém stylu, který ji vtiskl štíhlý tvar a elegantní plachetní linie. Tento škuner byl jedním z největších a nejkrásněji vystrojených lodí ze všech, které na Mallorce kdy vznikly. Po roce 1934 byly do lodi zabudovány motory a škuner byl používán pro pobřežní obchod a to až do poloviny sedmdesátých let.

Cala Esmeralda

Obsah stavebnice

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy a jiné díly, ušité plachty z plátna, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodné řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický.

Cala Esmeralda

30 dalších produktů ve stejné kategorii: