Carmina

OC52001

Nový produkt

Člun typu Carmina je charakteristickým a typickým plavidlem, které se ve španělské Galicii používalo a stále používá pro naloďovací a vyloďovací práce.

Více informací

Skladem

1 550 Kč s DPH

Parametry

Měřítko 1.15
Délka 36 cm
Plachty / plátno součástí balení Ne
Stojan součásti balení Ne
Lepidla, barvy, laky, nářadí v balení Ne
Typ modelu Stacionární, neplovoucí
Materiál modelu Dřevo
Výrobce Occre

Více informací

Stavebnice modelu OcCre Cermina

Člun typu Carmina je charakteristickým a typickým plavidlem, které se ve španělské Galicii (severní Španělsko) používalo a stále používá pro naloďovací a vyloďovací práce s velkými loděmi a pro drobnou přepravu materiálu nebo osob podél pobřeží. Vyznačuje se tupou zdviženou přídí i zádí a plochým dnem. Velkou výhodou tohoto člunu je, že může být poháněn jak vesly, tak pomocí plachty. Loď je tradičně nabarvená pestrými a jasnými barvami. Název je odvozen od "gamella», což je korýtko užíváno pro krmení zvířat, které je podobné trupu této lodi. Má délku kolem 16 stop a vzdor pojmenování se vyznačuje vynikajícími vlastnostmi. Člun je lehký, dostatečně pevný a mimořádně vhodný pro přistávání i na neudržovaném pobřeží či ostrých skalách, a proto je u španělských rybářů a námořníků velice oblíben.

Cermina

Obsah stavebnice

Tato stavebnice představuje nenáročný model lodi, který je možno doporučit pro začínající modeláře. Balení obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty i drobné příslušenství. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodného obrázkového postupu, který vede krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický. Součástí stavebnice není podstavec, který je na fotografii hotového modelu.

Cermina

7 dalších produktů ve stejné kategorii: